WPC terases dēļa izejvielas īpašības

WPC terases dēļa izejvielas īpašības

KĀ IZVĒLĒTIES KVALITATĪVUS KOKSNES‒POLIMĒRA KOMPOZĪTA TERASES DĒĻUS?

Plānojot terases, klientiem bieži rodas jautājumi. Ko izmantot terasei: koka dēļus (termokoksni, lapu koku, priedi) vai dēļus no koksnes‒polimēra kompozīta? Kā pareizi izvēlēties?

Daudziem klientiem jau zināmas terases dēļu no koksnes‒polimēra kompozīta galvenās īpašības: ilgmūžība, ekoloģiskums, izturība pret pūšanu, pret UV‒stariem, aukstumu un temperatūras svārstībām; bez skabargām, robiem, vienkārša un ērta montāža, izmantojot standarta instrumentus; izturīgi pret ūdens un tā tvaiku iedarbību, sāļu un hlorētu ūdeni, koksnes kaitēkļiem, pilnībā pārstrādājami; nesatur svinu.

Tomēr izvēloties terases dēli no koksnes‒polimēra kompozīta, jāatbild uz vairākiem jautājumiem: kāds ir koksnes‒polimēra kompozīta sastāvs? Kādu plastmasu izmanto, ražojot koksnes‒polimēra kompozītmateriālu? Cik pieredzējis ir ražotājs šo produktu ražošanā?

Koksnes‒polimēra kompozīta sastāvs ietekmē gala produkta ārskatu un fiziskās īpašības: 50% koksnes milti / 50% plastmasa. Tas ir optimālākais koksnes‒polimēra kompozīta sastāva samērs, jo tad gala produkts izskatās kā koks, bet plastmasa, kuru izmanto kā pildītāju, nodrošina drošību un ilgmūžību. Šajā maisījumā izmantotais PVH (polivinilhlorīds), kā parasti, ir labākā plastmasa ārējai izmantošanai, kas šobrīd iemantojusi uzticību, kas nepieciešama terasēm; 60% koksnes milti / 40% plastmasa. Pateicoties daudz augstākam koksnes procentuālajam saturam, tā ekspluatācijas raksturojumi gala produktā pasliktinās, materiāla blīvums zemāks un tāds terases dēlis būs daudz vairāk tendēts uz uzbriešanu, turklāt būdams daudz trauslāks. Materiāla nepietiekama blīvuma dēļ ir jānoblīvē stiprinājuma karkass, kas gala rezultātā atspoguļosies uz visas sistēmas kopējām izmaksām.

Ražojot terases dēļus no koksnes‒polimēra kompozīta, izmanto plastmasu, pateicoties kurai gala produktam tiek piešķirta forma un attiecīgās fiziskās īpašības. Ražošanas procesu sauc par ekstrūziju, un parasti terases dēļa izgatavošanai izmanto polivinilhlorīdu (PVH) vai augsta blīvuma polietilēnu (ABPE).

Koksnes‒polimēra terases dēļu ražošanai izmantojamās plastmasas raksturojumi: Polivinilhlorīds (PVH) ‒ terases dēlis ir izturīgs, noturīgs pret skrāpējumiem, stabils, neslīdošs, nedegošs, saglabā krāsu.

Izvēloties koksnes‒polimēra terases dēļus, pircējam jāpārliecinās, ka ražotājs ir drošs un ar pietiekamu pieredzi, lai garantētu gala produkta kvalitāti. Ražotājs ar daudzgadīgu pieredzi garantē stabili funkcionējošu ražošanas vadības sistēmu un gala produkta testēšanas periodiskumu, pastāvīgu sadarbību ar laboratorijām, kas novērtē produkta kvalitāti, piedalīšanos starptautiskās asociētās struktūrās, kas apvieno produktu ražotājus un formulē prasības pret tiem. Ja vēlaties izvēlēties kvalitatīvus terases dēļus no koksnes‒polimēra kompozīta, iesakām konsultēties ar InoWood ‒ Lietuvas ražotāja speciālistiem, kas 20 gadus nodarbojas ar kompozīta izejvielu izstrādi un pārstrādi, bez koku izciršanas un naftas resursu izmantošanas.